MAGAZÍN O ÚKLIDU, ČISTOTĚ A HYGIENĚ

Publikujeme odborné i komerční články, recenze, zajímavosti, novinky, fakta, kauzy a reportáže o úklidu.

I zeleň potřebuje údržbu

I zeleň potřebuje údržbu

Zeleň na veřejných prostranstvích, v městských parcích, ale třeba i v okolí komerčních objektů či obytných komplexů tvoří nezbytnou součást „vybavení“ měst a obcí. A jako každé jiné „vybavení“ potřebuje údržbu. O to větší, že tohle „vybavení“ je živé. Roste, bují, pučí, a pokud by se ponechalo bez zásahu člověka, brzy by se takové prostranství proměnilo v džungli. A to určitě u městské zeleně není ten pravý cílový stav.

Nanotechnologie, nebo mikrovlákno?

Nanotechnologie, nebo mikrovlákno?

Titulek článku by mohl znít také „Nanotechnologie a mikrovlákno“. Oba tyto pojmy jsou v dnešní úklidové praxi velmi často používány, a jejich produkty chváleny i zatracovány, zpravidla podle toho, jak se daří uplatňovat jejich aplikace v běžné každodenní praxi. V obou případech jde o nástroje sloužící k dosažení vyšší efektivity práce a k uspokojení rostoucích nároků na kvalitu úklidu, již na nás kladou moderní stavební materiály i požadavky doby. Proberme si oba pojmy odděleně a hledejme společně použití a příklady, kde se jejich dobré vlastnosti doplňují.

Hotelové prádlo potřebuje péči

Hotelové prádlo potřebuje péči

V reportáži na začátku jsme se podívali, co obnáší úklid v luxusním hotelu. Součástí kritérií, která dohromady utvoří výsledný dojem z úrovně kvality ubytování v očích hosta, je ale i čistota prádla. Co postel, to prostěradlo, povlečení na polštář a na peřinu. Ručníky v koupelně – další položky na vyprání. Špatně vyprané prádlo, na němž zůstávají skvrny nebo je špatným postupem praní zničeno.