MAGAZÍN O ÚKLIDU, ČISTOTĚ A HYGIENĚ

Publikujeme odborné i komerční články, recenze, zajímavosti, novinky, fakta, kauzy a reportáže o úklidu.

Úklid kancelářských prostor na vaše přání

Úklid kancelářských prostor

Pravidelnému úklidu se nikde nevyhnete. Pokud se ale sami nechcete věnovat uklízení, můžete si najít různé úklidové firmy, které se postarají, aby vaše byty, domy, zahrady, kanceláře a jiné prostory vypadaly úhledně a čistě. Vhodnou úklidovou firmu si můžete nechat doporučit od známých, anebo se porozhlédněte po internetu. Nabídky se odlišují cenou, rozsahem služeb a působením v různých regionech.

Jak se zbavit roztočů?

Jak se zbavit roztočů?

Roztoči jsou nevítanými hosty v každé domácnosti. Sice nejsou vidět, ale jejich přítomností si můžeme být jistí. I v úplně nové matraci se totiž dokážou zabydlet během čtyř měsíců. Právě v posteli se obvykle nachází největší množství těchto škůdců, živí se totiž organickými zbytky, jako jsou šupinky lidské kůže, nehty a vlasy. Zároveň mají rádi tmu, teplo a vlhko. Daří se jim proto také v kuchyni a v místnostech s koberci. V tomto článku vám poradíme, jak se těchto nepříjemných návštěvníků zbavit.

Roztoči – čím mohou uškodit a kde se nejvíce množí?

Roztoči

To, že roztoč je jakási malá potvora, kterou pouhým okem neuvidíte, asi víte. Možná jste už také slyšeli o tom, že roztoči mohou nám lidem způsobit opravdu dost velké potíže. V tomto článku vaše znalosti obohatíme. Dozvíte se vše potřebné o těchto potvorách. Odhalíme místa jejich výskytu. Díky nám zjistíte, že i u vás doma máte kvantum těchto nezvaných hostů. Podíváme se také na hrozby, které roztoči přinášejí – mohou totiž výrazně zhoršit váš zdravotní stav. Věnujte pár minut následujícím řádkům, budete na tom lépe!