MAGAZÍN O ÚKLIDU, ČISTOTĚ A HYGIENĚ

Publikujeme odborné i komerční články, recenze, zajímavosti, novinky, fakta, kauzy a reportáže o úklidu.

Koupili jste starší dům? Musíte interiér dokonale vyčistit! Jak?

Starší dům - interiér

Koupě staršího domu je vždy trochu problematická. I když byl dům udržovaný, rozhodně není čistý. Každá nový majitel staršího domu by tedy měl provést opravdu řádný generální úklid. Jedině tak je možné zajistit, že nové bydlení bude čisté a tak vhodné pro žití. Poradíme vám, jak provést úklid domu maximálně efektivně a přitom se ani moc nenadřít!

Žijeme s alergikem – aneb jak eliminovat výskyt prachu a roztočů

Žijeme s alergikem – aneb jak eliminovat výskyt prachu a roztočů

Roztoči a prach jsou příčinou dýchacích potíží – výrazně zhoršují například astma a mohou být i příčinou kožních problémů – zhoršují atopický ekzém či jiné kožní vyrážky. Pokud máte doma alergika, potom jistě víte, jak takový útok roztočů a prachu může vypadat. V tomto článku vám poradíme, jak se můžete prachu a roztočů efektivně zbavit a vytvořit tak z vaší domácnosti zdravější místo pro život.

Komplexní úklid po provedení malířských prací

Komplexní úklid po provedení malířských prací

Každý z Vás již měl jistě doma malíře pokojů a víte tedy, že při malířských a natěračských pracích se jen stěží ubráníte ušpinění okolního nábytku, podlah a koberců od barvy. I když se malíři obvykle snaží vše dobře zakrýt, obvykle se vždy najde skulinka, kudy se barva na koberec či nábytek dostane.