MAGAZÍN O ÚKLIDU, ČISTOTĚ A HYGIENĚ

Publikujeme odborné i komerční články, recenze, zajímavosti, novinky, fakta, kauzy a reportáže o úklidu.

Jak vyhledat profesionální firmu na čištění sedaček a koberců?

Pohovka

Profesionalitu čištění lze nejlépe poznat samozřejmě z kvality provedené práce, ale jak najít profesionální firmu když nevíme, jak kvalitně pracují jejich zaměstnanci? Hodně napoví už jejich webová prezentace a informace na ní uvedené. Kvalitní firma by se měla na internetu profilovat co nejvyšším množstvím informací a metodách a prostředcích, které k čištění používá. A co je důležitější – tyto by měly odpovídat také těm, které skutečně používá, pokud si služby čištění sedaček, křesel nebo koberců do firmy či domácnosti objednáte. Kvalitní informace na webu a propojení se sociálními sítěmi kde lze čerpat novinky je v dnešní době základem k úspěchu každé firmy.

Mokré čištění koberců před lety a nyní

Mokré čištění koberců

Mokré nebo rovněž extrakční čištění koberců zná jistě každý z nás, ale víte, jakou proměnou tato technologie čištění v průběhu let prošla? Ještě než byly vynalezeny extraktory určené k mokrému čištění koberců, tvořily naše babičky a dědečkové mnoho osvědčených tipů jak se usazených nečistoto z koberce zbavit. Mezi jednoznačně nejvyužívanější metody patřilo vylití vody z kysaného zelí na koberec a jeho následovné vykartáčování. Tuto metodu bylo možno v zimním období navíc zefektivnit položením koberce lícovou stranou na sníh a vyklepávání rubové části plácačkou na koberce.

Úklid a čistota ve školách

Úklid a čistota ve školách

Úklidu ve školách a mateřských školkách by měla být věnována vysoká pozornost. Právě zdraví těch nejmenších, kteří pravidelnou hygienu rukou často opomíjejí, je vytaveno různým rizikům z nečistoty. Snad jen v nemocnicích a zdravotnických zařízení je třeba dbát o hygienu vnitřních prostor daleko více. Ovšem odborníci tvrdí, že úplná sterilita prostředí má z dlouhodobějšího hlediska na lidskou imunitu také nepříliš příznivý vliv.

Tekuté mýdlo versus pěnové mýdlo

Tekuté mýdlo

Pokud máte firmu, hotel, restauraci, nebo jiné gastronomické zařízení, tak jste jistě nejednou řešili otázku, jaké mýdlo nakupovat, abyste nezanedbali hygienu rukou vašich zákazníků nebo zaměstnanců a zároveň optimalizovali provozní náklady při nákupu hygienických prostředků.