MAGAZÍN O ÚKLIDU, ČISTOTĚ A HYGIENĚ

Publikujeme odborné i komerční články, recenze, zajímavosti, novinky, fakta, kauzy a reportáže o úklidu.

Jaké certifikace ISO jsou v oblasti úklidu důležité

ISO a úklid

Možná se často setkáváte s tím, že firmy se pyšní svými certifikáty, kterých existuje celá řada. Některé jsou méně významné a některé naopak mohou potvrdit opravdové kvality dané firmy.

V tomto článku si představíme pro oblast úklidu, čistoty a hygieny tři nejvýznamnější mezinárodní certifikace, kterými jsou ISO 18001, ISO 9001 a ISO 14001.

Úklid outsourcingem aneb kdo šetří, má za tři

Úklid outsourcingem aneb kdo šetří, má za tři

Od dob finanční ekonomické krize, která postihla roku 2007 americký trh a roku 2008 celý svět, šetří kde kdo. Nejen české firmy kvůli krizi omezovaly investice a snižovaly náklady na všechny možné strany. Mimo omezení investic se začal zvyšovat tlak na efektivitu, snižování mezd zaměstnanců a kladl se důraz na inovace a hledání nových trhů. Stejně tomu bylo také v oblasti úklidových služeb. Když letos v druhém čtvrtletí roku 2013 vzrostla ekonomika o 0,6 procenta, oznámil Český statistický úřad (ČSÚ) konec recese v Česku. Hurá, už bylo na čase. V oblasti úklidových služeb si ale firmy rychle zvykly na kvalitnější a levnější úklid, který si v době recese začaly smluvně sjednávat formou outsourcingu, tedy laicky řečeno od externích úklidových firem. No a jak je tomu teď, a proč se stále vyplatí outsourcovat si povíme v tomto článku.