Jak vybrat kvalitní úklidovou firmu pro vaše zdravotnické zařízení? Známe odpověď.

Úklid zdravotnických zařízení

Úklid všech typů zdravotnických zařízení se musí řídit přísnými pravidly.Vzhledem k tomu, že je nutné v mnoha případech při úklidu používat speciální stroje, techniky i přípravky a úklid provádět i několikrát denně, je lepší, pokud má takový úklid na starost úklidová firma. Mezi jednotlivými firmami mohou existovat markantní rozdíly, na které by mohl zákazník doplatit. Poradíme, na co si při výběru úklidové firmy pro zdravotní zařízení musíte dát pozor!

Vybavení, úklidové prostředky a pracovníci

Pro různá místa ve zdravotnických zařízeních je třeba používat odlišné čistící přípravky. Zatímco standardní pokoje je možné mýt běžnými čistícími prostředky, v případě zákrokových sálů, pokojů intenzivní péče a jiných, je třeba použít dezinfekční přípravky s virucidním účinkem.

Prověřte si proto, jaké přípravky daná firma používá. Trendem současné doby je používání ekologických přípravků. U nich je 100 % garance nezávadnosti k lidskému zdraví i k přírodě, navíc jsou velmi šetrné ke všem druhům povrchů. Ekologické přípravky mohou také nabídnout vyšší čistící efekt.

Chtějte také vědět, jaké stroje má úklidová firma k dispozici. Nezbytné je, aby pro každý druh místnosti byly používány jiné prostředky - je nutné vědět, zda jich má firma dostatek. Měli byste mít informace o pracovní kvalifikaci pracovníků úklidové služby. Je třeba, aby byli proškoleni a přesně věděli, jakým způsobem úklid provádět.

Zajímejte se o možnosti kontroly

Pokud si na úklid najmete firmu, je třeba, abyste její práci byli schopni kontrolovat. Ve hře je totiž lidské zdraví! Není úplně v lidských silách, aby každý den byla provedena detailní kontrola všech míst.