Víte podle jakých kritérií vybírat úklidovou firmu? Poradíme vám.

Víte podle jakých kritérií vybírat úklidovou firmu?

Chystáte se najmout si specializovanou firmu na úklid? Víte podle jakých kritérií vybírat, abyste se nespálili? Myslíte jen na cenu? Velmi rychle vás vyvedeme z omylu. Cena totiž není hlavním kritériem, podle kterého byste měli zvolit svou úklidovou firmu.

Nejčastěji lidé slyší na cenu za úklid

Velmi často si manažeři vybírají úklidovou firmu právě jen s ohledem na cenu. Málo kdo si ale už uvědomuje, že cena není až tak rozhodující, protože pokud je neobvykle nízká, pravděpodobně muselo dojít ze strany úklidové firmy při sestavování cenové politiky a strategie také na snižování nákladů za úklid. Aby mohla být cena za úklid co nejnižší, je třeba ji ovlivnit několika faktory. Jedním z první faktorů, které cenu rapidně sníží, je kvalita služeb. Jenže pokud nejsou úklidové služby provedeny kvalitně, dojde v první řadě k nespokojenosti zákazníka.

Co úklidové firmy nejčastěji šidí

Čištění schodů a chodeb

Čištění schodů a chodebJako příklad lze uvést třeba ošizené čištění schodů, chodeb či jiných tvrdých podlah. Společnost pro čištění sice použije profesionální úklidovou techniku, ale úklid zrychlí, respektive zkrátí na polovinu. Zkrátka a jednoduše čištění neproběhne tak, jak by mělo. Navíc ani neprovede potřebné voskování, jehož účelem je udržení nového vzhledu a ochrany povrchu před rychlým znečištěním či ochranou před vlhkostí. Jaký je správný postup při čistění a voskování schodů si můžete přečíst na této stránce.

Čištění koberců a čalounění

Čištění koberců a čalouněníDalším typickým příkladem je nekvalitní čištění koberců a čalounění. Zde je třeba dávat pozor nejen na to, jakou používá úklidová firma techniku a technologii, ale také na volbu čisticího prostředku, který zásadně ovlivňuje kvalitu odstranění nečistot, a v neposlední řadě též na odbornou způsobilost a praxi, kterou doporučujeme stvrdit buď referencemi, nebo třeba certifikáty kvality. Toto se týká mimo čištění koberců a čalounění také čištění tkaných i netkaných podlahových krytin, pohovek a sedacích souprav či postelí a matrací. Při nekvalitně odvedeném čištění nebudou tyto materiály regenerovány, zbaveny nebezpečných roztočů a usazených bakterií. A o to vám mimo vyčištění a provonění jde určitě také. O kvalitním čištění koberců a čalounění se dozvíte více informací zde.

Podle čeho tedy vybírat?

Reference

Podívat se na reference bohužel v dnešní době internetu nestačí. Mnoho firem uvádí nepravdivé a smyšlené údaje. Vyberte si proto ty nezajímavější a ověřte si kvalitu úklidové firmy osobně nebo telefonicky.

Přátelský a prověřený personál

Málo kdo si na tento faktor vzpomene, ale přitom je tak moc důležitý. Vždyť přeci vy budete ti, kteří budou přicházet do styku s pracovníky, kteří u vás budou provádět úklid. Vy budete ti, kteří svěří své osobní věci těmto lidem. Proto chtějte znát pracovníky, kteří pro vás budou pracovat.

Profesionální přístup a organizační schopnosti

Zjistěte si, zda má úklidová firma nějaké interní předpisy a kodexy, který mi se řídí. Promluvte s majitelem nebo manažerem a zeptejte se na jejich standardy kvality a organizační schopnosti.

Odborná praxe a certifikace

Ujistěte se, že firma, které chystáte svěřit úklid, čistotu a hygienu vaší kanceláře nebo domácnosti, má tak dlouhou a odbornou praxi, jak uvádí. Některé firmy však nemají příliš dlouhou praxi, což neznamená, že jejich práce nemusí být kvalitní. Takové firmy se často prokazují odbornými a ISO certifikáty, které jsou též velmi důležité.

Kvalitní technologie a ekologické čisticí prostředky

Není to zcela zásadní kritérium, ale určitě může být při výběru správné úklidové firmy tato skutečnost také důležitá. Moderní úklidové stroje a technologie jsou úsporné a šetrné. A pokud firma používá ekologické čisticí prostředky, je vidět, že svou práci berou opravdu velmi vážně a myslí také na přírodu kolem sebe.